|
Case study Robbers & van den Hoogen
Aan de Velperweg in Arnhem ligt op het terrein van Villa Carolinenburg het gebouwencomplex van het wijnbedrijf Robbers & van den Hoogen. De nieuwbouw waaraan deze zomer wordt gewerkt is een voorbeeld van hoe het bedrijf innovatief bezig is. Daar past ook de bizhub C253 van Konica Minolta bij.
"Deze tijd vraagt om professionele communicatie. Daaraan konden we met onze oude Minolta printer niet voldoen. We gingen op zoek naar een nieuw systeem en kwamen uiteindelijk uit op de bizhub C253. Deze kan in kleur kopiëren, printen en scannen en voldoet hiermee aan de eisen van vandaag. Bovendien is de bizhub C253 voorbereid om te kunnen mailen. Daar zullen we zeker in de nabije toekomst gebruik van maken", vertelt Rob Donders, die samen met zijn zus Astrid en broer Marcel de vierde generatie Donders vormt die de wijnhandel runt. "Dat we er ook mee kunnen faxen is voor ons belangrijk. Dat heeft te maken met de aard van onze handel. Wij doen namelijk onder meer zaken met kleinere wijnboeren in Frankrijk. Enkelen zitten nog niet op internet en gebruiken nog vaak een fax."
Familiebedrijf
Het wijnbedrijf Robbers & van den Hoogen bestaat al sinds 1842 en is vanaf 1898 in handen van de familie Donders. Oorspronkelijk was de firma nog aan de Rijnkade gevestigd. Al snel verhuisde het gezin Donders en het bedrijf naar Villa Carolinenburg, een voormalige planterswoning gelegen aan de Velperweg. Hier werden de zaken voortgezet en in de loop van de vorige eeuw uitgebreid. Tot voor kort werd de wijn nog opgeslagen in grote tonnen en vaten en zelf gebotteld. Inmiddels gebeurt dit niet meer en wordt de wijn in flessen opgeslagen.
Een gedeelte van de oude kelders biedt nu huisvesting aan het Nederlands Wijnmuseum. Het wijnmuseum geeft een beeld van hoe de wijnproductie is de loop van de eeuwen is veranderd. Daarnaast is er aandacht voor de geschiedenis van het wijnhuis. Een stukje van die geschiedenis is ook te zien in de gerenoveerde stijlkamers in Villa Carolinenburg, die ook gebruikt kunnen worden als trouwlocatie.
Het wijnbedrijf houdt ook rondleidingen door het museum langs de oude eikenhouten fusten en roestvrijstalen tanks en de honderdduizenden opgeslagen flessen wijn. Veel van die flessen hebben al een eigenaar en wachten in de gecontroleerde omgeving van de wijnkelders tot het moment dat ze op dronk zijn.
Belangrijke andere activiteiten van Robbers & van den Hoogen zijn de proeverijen en workshops. Met de nieuwbouw zal er nog meer ruimte zijn voor de vele vergaderingen, recepties en feesten die er plaats vinden. Uiteraard staat alles in het teken van wijn.
"De persoonlijke relatie vinden wij ook naar onze klanten belangrijk."
Meer functionaliteit
"De printer die wij hadden, was zo oud dat we echt toe waren aan een nieuwe", vertelt Donders. "Met een nieuwe printer konden we meteen een aantal generaties overslaan en een stapje richting toekomst zetten. We vonden in de bizhub C253 een machine met een goede prijs-kwaliteitverhouding en voldoende functionaliteiten. Zo wilden we offertes kunnen afdrukken in kleur. Dat hoefde niet meteen in de hoogste kwaliteit, omdat we grote hoeveelheden toch uitbesteden aan een drukker. Maar het moest wel aan onze professionele eisen voldoen."
Een belangrijke andere eis van Donders was dat de printer continu beschikbaar moest zijn. "Met name in november en december kunnen we ons geen storingen permitteren. Dan gebruiken we de printer namelijk voor het uitdraaien van beschrijvingen die we in de kistjes met wijnen stoppen. En eind van het jaar gaan er vele kistjes de deur uit."
Natuurlijk heeft bij de keuze voor Konica Minolta ook meegespeeld dat Donders goede ervaringen had met de service. Die nog verder is uitgebreid nu Konica Minolta de multifunctional op afstand beheert en onderhoudt via het ontzorgingsconcept OPS Core. "Ik ben daar erg tevreden mee, want nu hoef ik niet meer zelf in de gaten te houden of we voldoende toner in voorraad hebben. Omdat ook wordt bijgehouden hoeveel afdrukken we maken, komt er ook vanzelf iemand langs als er onderhoud nodig is. Het is trouwens wel prettig dat niet alles geautomatiseerd is, want het persoonlijk contact met de Account Manager van Konica Minolta vinden we ook erg belangrijk. Die persoonlijke relatie vinden we ook naar onze eigen klanten belangrijk."
Een andere toepassing van de nieuwe printer is het printen van boekjes die bij de proefdozen worden toegevoegd en uitgedeeld bij proeverijen. "Je merkt dat je vanzelf meer met het systeem gaat doen, omdat het nu eenmaal kan. Zo hebben we de kopieerfunctie uitgebreid gebruikt voor het kopiëren van bouwtekeningen. Een andere toepassing is het scannen van facturen. Als we ze hebben gescand,sturen we ze per e-mail naar onze klanten. Door koppeling aan Excel kunnen we ook de namen in afdrukken opnemen", aldus Donders. "Koppeling aan de administratie kan nog niet. We gebruiken een voorraadbeheersysteem dat mijn vader in 1973 heeft laten maken. Daarmee liepen we ver voor de meeste mensen uit. De invoer gebeurde nog met ponskaarten. Dat doen we natuurlijk al lang niet meer. Wel zijn we ons aan het oriënteren op de aanschaf van een ERP-software. In dat geval kunnen we nog meer mogelijkheden van bizhub van Konica Minolta benutten."
Ondernemer: Hofleverancier Robbers & van den Hoogen
Werkzaamheden: verkoop van wijn sinds 1842
Aantal medewerkers: 17 fte
Probleemstelling: verouderd printsysteem (uit de vorige eeuw)
Oplossing: aanschaf kleuren MFP bizhub C253 met OPS Core
|