|
De volumedaling in de postsector is in het eerste kwartaal van dit jaar een halt toegeroepen. Dat heeft Deutsche Post DHL, het grootste post- en expressbedrijf van Europa, dinsdag gezegd.
Het aantal bezorgde brieven en pakketten viel in het afgelopen kwartaal wel verder terug ten opzichte van de laatste drie maanden van vorig jaar. De postsector heeft last van een rem op consumentenuitgaven en krimpende investeringsbudgetten in het bedrijfsleven.
Deutsche Post staakte recent met de expressactiviteiten in de Verenigde Staten, waar het bedrijf er niet in slaagde terrein te winnen ten koste van lokale rivalen als UPS en FedEx.
Het bedrijf maakte naar aanloop van de algemene jaarvergadering verder bekend in het eerste kwartaal een ,,licht positief'' bedrijfsresultaat te hebben behaald en een nettowinst van ongeveer 1 miljard euro. De winststijging ten opzichte van de 407 miljoen euro vorig jaar is grotendeels te danken aan een herwaardering van opties op aandelen Deutsche Postbank. De definitieve cijfers komen op 6 mei.
Bron: Beursduivel
|