Nieuws  
( * ) Verplichte Velden
U kunt een bekende attenderen op het artikel. Geef het e-mailadres op van degene aan wie u de link wilt sturen. Daarbij kunt u, als u dat wilt, een commentaar schrijven.
E-mailadres van geadresseerde:*
Uw e-mailadres:*
Commentaar:
Verificatie:*
Geef de code van de afbeelding in exact zoals weergegeven. De code is niet hoofdlettergevoelig en kan geen nul bevatten.
 

Post- en pakketbezorger TNT wil dit jaar nog scherper in de kosten snijden. Het bedrijf, dat lijdt onder de economische recessie, wil ongeveer 550 miljoen tot 600 miljoen euro besparen.
 
Eerder mikte TNT nog op 400 miljoen euro aan besparingen. De extra besparingen haalt TNT uit de pakketdivisie (Express), zo maakte het bedrijf maandag bekend.

Bij Express zijn sinds de lancering van het besparingsprogramma 2400 banen verdwenen. Daarbovenop worden nog eens zeshonderd banen geschrapt, maakte TNT bekend.

Het bedrijf wil dit jaar in totaal ongeveer 500 miljoen euro besparen. Eerder ging TNT nog uit van een kostenreductie van 325 miljoen euro.

Banen

Bij de postdivisie wordt tussen de 50 miljoen en 100 miljoen euro bespaard. TNT gaf begin deze maand al aan zijn reorganisatie door te zetten en in de komende drie jaar 11.000 banen te schrappen in zijn postdivisie.

Daarmee wachtte het postbedrijf een onderzoek van de vakbonden niet af. Die willen kijken of er alternatieven zijn voor het reorganisatieplan van TNT.

Concurrentie

TNT lijdt zwaar onder de economische recessie en concurrentie van onder meer het internet. De postbezorger zag zijn nettowinst in het tweede kwartaal dalen met ruim 60 procent tot 81 miljoen euro.

Dat is een lagere winst dan analisten hadden gedacht. De omzet viel terug met 10 procent tot 2,53 miljard euro, in lijn met de verwachtingen.


Postvolumes

Door de moeilijke omstandigheden dalen de postvolumes steeds verder. De resultaten van de posttak kwamen iets boven de prognoses van analisten uit. TNT behaalt ongeveer de helft van zijn omzet uit deze divisie.

Bij Express bleef het aantal verzonden pakketten stabiel ten opzichte van een kwartaal eerder. Wel presteerde de tak onder de verwachting van analisten.

Omzet

TNT verwacht dat de omzet van Express dit jaar lager zal zijn dan vorig jaar, door gedaalde volumes en lagere brandstoftoeslagen. TNT herhaalde dat bij de postdivisie de volumes versneld zullen dalen.

Bij de TNT Group werken in totaal 151.544 mensen. Ruim 74.000 van hen zitten bij Express, bij TNT-mail werken 75.738 mensen.

Bron: Nu.nl

Plaats op:
Datum: 28 juli 2009
Gerelateerde artikelen  
04-11-2009 Nieuws Concurrenten zetten TNT onder druk
27-07-2009 Nieuws TNT: Focus op kosten en cash betaalt zich uit
03-11-2009 Nieuws Lagere winst voor TNT
30-03-2012 Nieuws I.R.I.S. Group boekt recordomzet en recordbrutomarge
10-08-2010 Nieuws TNT wil Post en Express definitief splitsen
 
 

- partners -

 
 
 
 
 
© 2005 - 2012 Vakwereld. All rights reserved Pagina geladen in 0,46 seconden.