|
Canon heeft ongeveer 25,3 procent van de aandelen van overnameprooi Océ in handen. Het Japanse concern heeft dit dinsdagochtend bekendgemaakt aan de Autoriteit Financiële Markten (AFM) .
Canon kocht de aandelen tegen een gemiddelde prijs van euro 8,546 per aandeel. Het concern heeft vorige maand een bod gelanceerd van euro 8,60 per aandeel ofwel euro 730 mln op Océ. Canon is verplicht bij elke 5 procent die het bedrijf inkoopt zijn belang in Océ te melden aan de AFM. Vorige maand maakte Canon bekend ruim 21,3% in handen te hebben.
Investeerder Orbis Portfolio Management, een van de aandeelhouders, heeft eerder laten weten dat het zijn belang, van naar eigen zeggen krap 10%, niet zal aanbieden tegen de genoemde prijs. De weigering van Orbis om zijn aandelen aan te bieden bemoeilijkt de overname van Océ door Canon. Zo kan het Océ niet van de beurs halen.
Beleggingsfonds Ducatus maakte kort na de weigering van Orbis bekend dat het zijn belang van krap 10% preferente aandelen in Océ had verkocht. Diezelfde dag meldt Kempen Capital Management, de moeder van Ducatus, een aandelenpakket in Océ met dezelfde omvang als het verkochte belang van Ducatus te hebben gekocht.
|