Nieuws  
 

GVO drukkers en vormgevers in Ede, investeerde in een nieuwe Apple-server en een proofer van Epson. Wifac uit Mijdrecht leverde de hard- en software. "Automatiseren van je productie biedt alleen voordelen."

Directeur Alje Tamminga van GVO drukkers en vormgevers bedient een brede markt. Het bedrijf is wellicht de enige 50/70-drukker in Nederland die zowel verpakkingsmateriaal produceert als genaaid, gebrocheerde boeken. En alles in eigen huis.
Het bedrijf investeerde in een Xserver met Raid-systeem van Apple plus een nieuwe proofer: de Epson Stylus Pro 9880.
GVO drukkers & vormgevers nam begin 2009 Ponsen & Looijen uit Wageningen over. Daarmee verstevigde het bedrijf zijn basis op de markt voor wetenschappelijke uitgaven. GVO levert ook handelsdrukwerk en ziet groei op de markt voor verpakkingsmaterialen.

Exotische formaten
Bij het bedrijf verdienen 29 fte's hun boterham. Opmerkelijk is het eigen verkoopkantoor in Amsterdam. Alje Tamminga: "Dat is nodig omdat een deel van onze omzet komt uit wetenschappelijke uitgaven. Denk daarbij aan proefschriften en boeken in uiteenlopende oplages. Bij proefschriften kunnen deze variëren tussen de vijftig en duizend exemplaren. Wetenschappelijke boeken halen een oplage tussen de tweehonderd en vijfhonderd exemplaren."
Het drukken van proefschriften is een markt met vooral particuliere opdrachtgevers. Veelal gaat het daarbij om Engelstalige uitgaven.
"We krijgen hier kopij binnen in uiteenlopende, exotische formaten", zegt Tamminga. "Op onze studio werken dan ook mensen met een stevige technische achtergrond plus mensen die meer affiniteit met creatieve opmaak hebben. Ook de uitvoering verschilt sterk. Een jonge promovendus met weinig budget, kiest een andere uitvoering dan een arts die een goedlopende praktijk heeft en besluit alsnog te promoveren. Tachtig procent van de uitgaven drukken we in offset en wordt uitgevoerd als genaaid, gebonden boek."

Versnellen productie
De bestanden zijn vaak omvangrijk. Door de grote hoeveelheid titels is een opslagcapaciteit van ettelijke terabytes noodzakelijk. Om het aantal fouten in de bestanden te minimaliseren, vindt aan het begin van elke productie een gedegen controle op de files plaats.
"Met onze investering in de Xserver van Apple en de Raid-sytemen bieden we onze klanten een veilige opslag van hun data. De relatie met Wifac dateert al weer van zes jaar terug. Ons stond een versnelling van de productie voor ogen plus het absoluut zeker stellen van de data. Die versnelling is gerealiseerd en in de back up's heb ik alle vertrouwen."
Alje Tamminga is een warme voorstander van het automatiseren van productieprocessen waar dat maar kan. "Dat begint al bij de ingangscontrole van bestanden. Je hebt hier prima software voor. We werken met hot folders, waardoor de bestanden automatisch verwerkt worden. Dat scheelt niet alleen kosten, maar je verkort er ook de doorlooptijd mee. Bovendien leert de ervaring dat het aantal fouten in je productie afneemt wanneer je op een goede manier automatiseert. Door techniek in te zetten, kun je je eigen mensen het meer creatieve werk laten doen."

Aandacht voor detail
De proofer van Epson - ook geleverd door Wifac - is vooral voor de verpakkingsmarkt noodzakelijk.
"We zetten de machine in voor drukproeven, voor point-of-sale materiaal en voor het printen van posters. Colormanagement doen we met de software van Proofmaster. De kleurprofielen van de pers zorgen ervoor dat we het uiteindelijke drukresultaat nauwkeurig via de proofer kunnen simuleren. Dat we werken volgens de ISO-normen vormt daarbij een goed fundament. Onze doel is om kwalitatief hoogwaardige vormgeving en grafische producties te vervaardigen. Deze moeten passen bij de opdrachtgever. Wij zijn daarbij een flexibele, innovatieve partner. Persoonlijk, betrokken en met aandacht voor detail."

Plaats op:
Datum: 18 februari 2010
Categorie: Nieuwe klant
Bron: Wifac
Gerelateerde artikelen  
29-09-2010 Nieuws Wihabo schaft Ricoh Pro C900-printer aan
29-10-2009 Nieuws Wifac installeert Xerox 700 bij drukkerij Riezebos
02-10-2010 Nieuws dBOD investeert in ORIS PressMatcher
18-11-2010 Nieuws Drukkerij van Deventer in recordtempo naar ISO 12647
07-09-2010 Nieuws Communicatiemaker vindt in Wifac betrouwbare partner
 
 

- partners -

 
 
 
 
 
© 2005 - 2012 Vakwereld. All rights reserved Pagina geladen in 0,54 seconden.