Opleidingen  
 

Deze elfdaagse cursus leert u alle facetten rond het bouwen en onderhouden van woordsystemen en classificaties. De cursus is onderdeel van de opleidingen Informatiekunde, Informatiemanagement, Informatiespecialist en Recordsmanager. Indien u voldoet aan het instapniveau kunt u de cursus ook los volgen. U leert de verschillende manieren waarop gebruikers naar informatie zoeken en raakt bedreven in het analyseren en evalueren van documentaire systemen.

Duur Elf dagen (één dag les per week) Lestijden10.30 - 16.30 uur Kosten€ 2.910,00 (0% BTW), met examen en geheel verzorgd.

Inleiding
 
Systemen kunnen meer en meer informatie bevatten. Maar als deze informatie niet op de juiste manier ontsloten wordt, heeft het weinig waarde. Wie ernaar zoekt, moet de juiste stukken kunnen vinden. Houd de informatie van uw organisatie waardevol en maak het op een goede manier toegankelijk. Leer tijdens deze cursus uw documentaire informatiesystemen te optimaliseren.
 
Eindresultaat
 

  • U bent in staat om een trefwoord -, thesaurus- of classificatiesysteem voor een beperkt domein te bouwen en deze te onderhouden
  • U spoort informatie op in een digitaal systeem met gebruikmaking van beschikbare technieken
  • U bepaalt of de gevonden informatie relevant is of dat de zoekvraag dient te worden aangepast
 
Doelgroep
 
U bent betrokken bij de bouw en het onderhoud van woordsystemen en classificaties.
 
 
Instapniveau
 
  • U verricht minimaal 20 uur per week werkzaamheden in de informatiedienstverlening
  • U heeft een diploma op minimaal havo-niveau
  
Programma
 
  • Hoe zoeken eindgebruikers naar informatie?
  • Methoden voor het beschrijven van gedrukte publicaties, elektronische publicaties, archiefbestanddelen en visuele documenten
  • Inhoudsanalyse
  • Gebruik van hyperlinks, zoekmachines en informatietalen bij het zoeken naar informatie
  • Bouw van woordsystemen en classificaties
  • Analyse en evaluatie van documentaire informatiesystemen
   
Examen en toetsing
 
U kunt de cursus afsluiten met een schriftelijk examen. Bij voldoende resultaat ontvangt u een deelcertificaat van de opleidingen:
 
  • Informatiemanagement
  • Informatiespecialist
  • Recordsmanager

   
Onderdeel van
 
Deze cursus is onderdeel van de opleiding Informatiespecialist, Informatiemanagement en Recordsmanager. Indien u voldoet aan het instapniveau kunt u de cursus ook los volgen.

Startdatum

Donderdag 1 september 2011

ExamendatumDonderdag 24 november 2011

Overige dagenDonderdagen 8, 15, 22 en 29 september, 6, 13, 20 en 27 oktober, 3 en 10 november 2011.

Plaats Voorburg Routebeschrijving

Meer informatie:  http://goopleidingen.nl/info-bm2-itm

Plaats op:
Datum: 4 augustus 2011
Bron: GO Opleidingen
Gerelateerde artikelen  
28-05-2010 Nieuws Nieuwe mbo-opleiding voor DIV en recordsmanagement bij GO opleidingen
28-05-2010 Opleidingen Nieuwe mbo-opleiding voor DIV en recordsmanagement bij GO opleidingen
05-10-2009 Opleidingen Cursus doelmatig beheer van (digitale) technische documentatie
12-11-2010 Opleidingen Het belang van doelmatig beheer van (digitale) technische documentatie
22-06-2010 Vacatures Vacature I-FourC: Fulltime Software Ontwikkelaar (M/V)
 
 

- partners -

 
 
 
 
 
© 2005 - 2012 Vakwereld. All rights reserved Pagina geladen in 0,19 seconden.